Nová sada bubnov Pearl Masters Maple/Gum

Nová sada bubnov Pearl Masters Maple/Gum

Kaučukovník

Technickými vlastnosťami je drevo hevea brasiliensis veľmi podobné dubu, ktorý je jedným z najpoužívanejších a najobľúbenejších materiálov pre výrobu kvalitného nábytku a aj hudobných nástrojov. Z toho dôvodu dostala drevina aj svoj alternatívny názov – malajský dub.

Drevo má hustotu v suchom stave 560-640 kg/m3, pri rúbaní je belavo žlté a časom smeruje k bledo krémovej farbe, často s ružovým nádychom. Je jemne vrstevnaté, ale s rovnomernou štruktúrou. Drevo je tvrdé s dlhou životnosťou. Je to drevina, ktorá nepraská a je odolná proti hubám a plesniam.

Kaučukovník je strom rastúci v tropických oblastiach južnej Ameriky. Strom dorastá do výšky 20-30m.

 • Oblasť pôvodu: Brazília, Malajzia, Indonézia, Thajsko, Srí Lanka, Filipíny.
 • Jadro: žltkasto biele až žltohnedé.
 • Beľ: nie je odlíšená od jadra, žltobiela
 • Textúra: jednosmerná, na tangenciálnom reze jemne Fládrovaná
 • Dreňové lúče: jemné, sotva rozoznateľné
 • Hustota pri 12% vlhkosti: 560-640 kg/m3
 • Tvrdosť: stredne tvrdé
 • Pearl Masters Maple/Gum

  Pearl Masters Maple/Gum

  Limitovaná edícia, nelimitovaný zvuk

  Pre tieto vlastnosti (farba, štruktúra, zvuk…) sa aj firma Pearl rozhodla použiť na výrobu práve kaučukovník. Používa sa hlavne na výrobu perkusii, conga, bonga ale firma Pearl vyrobila skvelú sadu bicích nástrojov MASTERS MAPLE/GUM. Pearl’s Sonic Select Shell Recipes uviedla v roku 2017 limitovanú edíciu, ktorá sa zamerala na sériu majstrovských nástrojov. I keď každá zvukovo overená rada predstavuje tú najlepšiu formu a funkciu, Studio Recipe si získala priazeň umelcov značky Pearl aj vďaka svojmu výbušnému strednému rozsahu a predĺženiu v nízkych frekvenciách koncového dozvuku.

  Zjednodušené MASTERWORKS STUDIO RECIPE je k dispozícii vo vopred vybranej ponuke ručne lakovaných povrchových úprav. Súčasťou každej z nich je prémiová severoamerická javorová vrstva s povrchovou úpravou EvenPly-Six s hranami 60 stupňov a obručami Mastercast.

  Testy v štúdiu potvrdili,že Masters Maple/Gum je nástroj špičkovej kvality, čo potvrdil riaditeľ výskumu a vývoja Pearl Raymond Massey: „s výsledkami testovania v štúdiu sme nad mieru spokojný“ dodal.

  Pearl Masters Maple/Gum with SensiTone Beaded Brass snare drum

  Prečítajte si viac na stránkach výrobcu, alebo nás kontaktujte na e-mailovej adrese rock-centrum@rock-centrum.sk a objednajte si kúsok zo série Masters Maple/Gum.

About the author

Timea Mruškovičová administrator